
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Ripple Current @ High Frequency | 2 A @ 100 kHz |
| Impedance | 69 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 22 mm |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | 20 % |
| RoHS | Compliant |
| Capacitance | 820 µF |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 689
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28867
Ext.Price$0.28867
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28867 | $0.28867 |
| 10 | $0.25719 | $2.57190 |
| 50 | $0.22915 | $11.45750 |
| 100 | $0.19947 | $19.94700 |
| 500 | $0.17363 | $86.81500 |
| 1000 | $0.16261 | $162.61000 |
| 3000 | $0.15229 | $456.87000 |
